SLAVLJE U HERCEG NOVOM

Mladost s lakoćom izborila mjesto u Ligi prvaka

28.09.2014 u 17:08

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti uvjerljivi su pobjednici kvalifikacijskog turnira za plasman u Ligu prvaka koji se od 25. do 28. rujna igra u Herceg Novom

U petom kolu Mladost je sa 13-5 pobijedila domaćina turnira Jadran iz Herceg Novog i time sa pet pobjeda uvjerljivo osvojila prvo mjesto i plasman u daljnju fazu natjecanja u Ligi prvaka koja se igra od 17. do 19. listopada. Golove za Mladost u susretu s Jadranom postigli su: Bukić 4, Lončar, Lozina i I. Živković po 2, te D. Živković, Vukičević i Bašić po 1.

Mladost je u predhodnim kolima svladala ruski Kazan sa 9-7, njemački Hannover sa 13-8, francuski Montpellier sa 10-8 i rumunjsku Oradeu sa 12-7 i tako s maksimalnih 15 bodova osvojili prvo mjesto i sa maksimalnim učinkom završila prvu etapu kvalifikacija za vaterpolsku Ligu prvaka, ali joj to neće donijeti nikakvu prednost pri određivanju skupina u drugoj etapi kvalifikacija koje započinju sredinom listopada.