KHL LIGA

Medveščak i dalje ostao na samo jednoj pobjedi

18.09.2014 u 22:48

Hokejaši Medveščaka doživjeli su i šesti ovosezonski poraz u KHL-u, nakon što ih je pred 4.500 gledatelj u Domu sportova sa 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) pobijedio moćni CSKA, što je prva pobjeda Moskovljana u trećem ogledu s 'medvjedima'

Gosti su poveli već nakon 59 sekundi, a pogodak s igračem više postigao je Nikolaj Prohorkin. Svojim četvrtim pogotkom u sezoni Pascal Pelletier donio je Medveščaku izjednačenje u 12. minuti, također s igračem više. Gosti su na prvi odmor otišli s vodstvom 2:1 zahvaljujući Stefanu Da Costi koji je u 15. minuti iskoristio situaciju kad su Rusi imali igrača više na ledu.

Jedini pogodak u drugoj trećini, za novo izjednačenje Medveščaka, postigao je Patrik Bjorkstrand u 24. minuti. S nekoliko dobrih akcija zagrebačkoj publici predstavila su se i dvojica novih napadača, Amerikanac Aaron Palushaj i Kanađanin James Wright, ali ni oni nisu mogli spriječiti novi, šesti poraz Medveščaka.

Pobjednički pogodak za Moskovljane u 55. minuti postigao je slovenski reprezentativac Jan Muršak. Medveščak je ostao prikovan za dno ljestvice s tri boda iz sedam utakmica, dok je CSKA s 15 bodova iz šest utakmica na 2. mjestu Zapadne konferencije.

Seriju od četiri domaće utakmice hokejaši Medveščaka zaključit će u nedjelju (18 sati) protiv Lade iz Toljatija, posljednjeplasirane momčadi Istočne konferencije.