FINALE U BUDIMPEŠTI

Mađari i Srbi za europski naslov u vaterpolu

25.07.2014 u 22:55

Srpska vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva koje se održava u Budimpešti. U polufinalu je svladala Crnu Goru s 10-9...

Imali su Crnogorci sve u svojim rukama, u nekoliko su navrata vodili s četiri gola prednosti, ali na kraju će umjesto finala, igrati u dvoboju za treće mjesto. Furiozno je Crna Gora krenula u utakmicu i povela s 5-1. U drugoj je četvrtini vodila sa 7-3, a na početku treće i s 8-4. No, tada je krenuo pad i Srbi su se s tri uzastopna pogotka vratili u igru.

U posljednju je dionicu Crna Gora ipak ušla s prednošću 9-7, ali do kraja više nije zabila nijedan gol. Branitelji naslova su zadnju četvrtinu riješili u svoju korist s 3-0 i plasirali se u finale u kojem će igrati protiv domaćina Mađara koji su ranije svladali Italiju s 8-7.

Kod Srba je najefikasniji bio Stefan Mitrović s tri gola, a kod Crnogoraca je isti broj pogodaka postigao Nikola Janović.