EP U MAĐARSKOJ

Vaterpolski derbi Hrvata i Srba okončan remijem

19.07.2014 u 15:50

Pred hrvatskim vaterpolistima četvrta je utakmica na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Protivnik je Srbija, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hrvatska – Srbija 8:8 (2:3, 3:2, 1:2, 2:1)

Četvrta četvrtina

32' - drama na kraju, ali ni Hrvatska ni Srbija nisu iskoristile sjajne prilike 8:8
31' - nema golova, u posljednju minutu se ulazi s neodlučenim
28' - Muslim je sada precizan za 8:8 i dramu
27' - nismo iskoristili situaciju s dva igrača više, to bi moglo biti kobno. Srećom Srbi iz blizine pogađaju vratnicu
26' - Mandić s desnog krila neobranjivo - 7:8
25' - odlična akcija, Suknovo novo briljantno dodavanje, a Bušlje je strijelac - 7:7

Treća četvrtina
24' - 'barakude' nisu iskoristile tri igrača više zaredom
23' - dosta promašaja s obje strane, dugo nema pogotka
20' - Bukić nije zabio s krila, a odmah je ubojito uzvratio Filipović za svoj četvrti gol - 6:7
19' - Gocić vraća susret u egla, lopta je prošla Paviću kroz ruke - 6:6
18' - uz malo sreće Lončar je gurnuo loptu u mrežu za vodstvo 6:5

Druga četvrtina
16' - bomba Sukna s čovjekom na ruci za 5:5
13' - odlična asistencija Sukna za Lončara koji je precizan, 4:5
11' - Filipović nas buši, igrač više je iskoristila Srbija - 3:5
10' - sjajna akcija, Joković je asistirao za Dobuda koji iz blizine pogađa za 3:4
10' - golčina Filipovića iz daljine - 2:4

Prva četvrtina
8' - nakon prvog perioda Srbi imaju prednost
7' - Pavić je obranio, lopta se odbila do Rađena koji je neumoljiv - 2:3
6' - Sukno je iskoristio peterac za 2:2
5' - nismo iskoristili igrača više, Srbi su u sljedećem napadu odjednom imali usamljenog Filipovića koji je to iskoristio za 1:2
3' - Prlainović je izjednačio izvana dok se vraćao naš isključeni igrač
2' - Sukno je snažno pogodio zabio za vodstvo od 1:0

----------------------------------------------------------------------------------------------

Hrvatska je dosad pobijedila Njemačku i Francusku te remizirala sa Španjolskom no tek predstoje dvije najjače utakmice - današnja sa Srbijom i zatim s Mađarskom (ponedjeljak).

Iz skupine u kojoj je šest reprezentacija za prolaz u daljnju fazu natjecanja treba se biti među tri i zato 'barakude' moraju pobijediti u ovom okršaju. No neće bit lako, jer je nasuprot naših olimpijskih pobjednika aktualni europski prvak.