NHL LIGA

Težak poraz St. Louisa, Boston na vrhu uoči doigravanja

06.04.2014 u 10:12

Bogat program u NHL-u obilježilo je nekoliko velikih utakmica, a u susretu dana St. Louis je visoko poražen na svom ledu protiv Colorada s 4-0 u susretu koji je obilovao isključenjima i sukobima...

St. Louis Blues nalazi se u borbi za prvo mjesto u ligi uoči doigravanja, no na svom ledu nije uspio svladati vrlo dobri Colorado. Avalanche u skladu s imenom nalazi se u velikoj seriji i upisao je šestu uzastopnu pobjedu. Semjon Varlamov je upisao 31 obranu, a pogotke su postigli Paul Stastny, Nathan MacKinnon, Nick Holden i Ryan O'Reilly. Susret su obilježila brojna isključenja pa su tako gosti skupili 68 kaznenih minuta, a domaćini čak 99, većinu u posljednjih pet minuta susreta koje su obilježili masovni sukobi na ledu.

Boston Bruinsi su i bez Jaromea Iginle svladali Philadelphiju s 5-2 i tako osigurali prvu poziciju u konferenciji te zasjeli na vrh lige. Flyersi su izdržali do posljednjih sedam minuta kada je na semaforu još uvijek stajalo 2-2, no onda Johnny Boychuk, Milan Lucic i Chris Kelly pogađaju gostujuću mrežu i odvode Boston do pobjede.

U dvoboju momčadi koje imaju velikih problema s ozljedama Minnesota je svladala Pittsburgh s 4:0 uz shutout Ilje Brizgalova koji je obranio svih 20 pokušaja gostiju. Nisu niti domaćini upisali značajno više udaraca prema golu, međutim za razliku od Pensa zabili su četiri pogotka i preko Erika Haule, Mikka Koivua, Stephanea Veilleuxa i Codyja McCormicka stigli su do pobjede i korak bliže doigravanju.

San Jose se bori s Anaheimom za divizijski naslov te je upisao neočekivani domaći poraz od Nashvillea 3-0. Predatorsi su tako stigli do treće uzastopne pobjede i nadaju se da bi mogli uhvatiti posljednji vlak za doigravanje, a ovdje su ih do pobjede nosili golovima Patric Hornqvist (dva) i Roman Josi dok je Carter Hutton s 35 obrana predstavljao veliku prepreku napadačima Sharksa.

Iako je Alex Ovečkin ponovno ostao bez gola, Washington Capitalsi su stigli do vrijedna dva boda. Nakon kaznenih udaraca slavili su kod New York Islandersa, a junak je bio Evgeni Kuznjecov s jednim golom u 60 minuta te jedinim pogotkom prilikom izvođenja kaznenih udaraca. Nicklas Backstrom i Joel Ward vratili su Capitalse u utakmicu iz zaostatka 3-1.

U lošoj formi i dalje igraju Toronto Maple Leafsi koji su na svom ledu poraženi s 4-2 od Winnipeg Jetsa koji se očajnički bore za ostanak u igri za doigravanje. Bore se i Maple Leafsi, u ovom susretu su ispustili dva vodstva te su gosti golovima Bryana Littlea, Jacoba Troube, Tobiasa Enstroma i Ollija Jokinena otišli do pobjede.

Serija pobjeda Detroit Red Wingsa zaustavljena je u Montrealu gdje je domaćin poveo s 3-0 pa dopustio Red Wingsima povratak na 3-3, no ipak golovima Briana Gionte i Alexa Galchenyuka Canadiensi bilježe pobjedu.

Pravo na krivi korak nemaju Dallas Starsi koji pokušavaju po prvi put u zadnjih šest godina uhvatiti doigravanje. Veliku pobjedu u toj borbi upisali su na gostovanju kod Tampe gdje su slavili s 5-2. Dvostruki strijelac bio je Jamie Benn koji je šokirao domaćine s dva pogotka već u prvih pet minuta, Lightning se vratio od 3-0 na 3-2, no Vernon Fiddler i Antoine Roussel u posljednjoj trećini su otklonili bilo kakvu neizvjesnost.

Na rubu osiguravanja doigravanja nalaze se New York Rangersi koji su u subotu na svom ledu poraženi od Ottawe s 3-2. Nisu pomogla dva pogotka Matsa Zuccarella, Senatorsi su bili ubojitiji i na kraju slavili.

New Jersey Devilsi nastavili su niz od sedam utakmica bez poraza popravivši tako šanse za doigravanje dok je Vancouver također ostao u igri za doigravanje pobjedom protiv Los Angeles Kingsa 2-1 zahvaljujući kasnom golu Brada Richardsona.

NHL, rezultati:

St. Louis Blues - Colorado Avalanche 0-4

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 5-2

Minnesota Wild - Pittsburgh Penguins 4-0

San Jose Sharks - Nashville Predators 0-3

New York Islanders - Washington Capitals 3-4 (kazneni udarci)

6. Los Angeles 79 33 12 6 28 96
7. Minnesota 78 30 10 12 26 92