ZASLUŽENA KRUNA

Kamil Stoch na Planici potvrdio ukupni trijumf

21.03.2014 u 22:07

Četvrtim mjestom na pretposljednjem natjecanju za Svjetski kup skijaša skakača održanom u petak na Planici Poljak Kamil Stoch osigurao je naslov ukupnog pobjednika, te tako okrunio sezonu iz snova

Na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju Stoch je osvojio dvije zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji, a sada je ostvario i službenu titulu najboljeg skakača sezone.

Prije posljednjeg natjecanja, koje je na rasporedu u nedjelju, Stoch ima nedostižnih 147 bodova više od drugog Nijemca Severina Freunda, pobjednika natjecanja na Planici u petak.

Time je Stoch postao drugi Poljak koji je osvojio Kristalni globus u konkurenciji skakača na skijama, prije njega to je uspjelo samo slavnom Adamu Malyszu, koji je tri puta podizao pehar namijenjen najboljem u sezoni 2001/02, 2002/03, 2006/07).

Pobjedom na prvom od dva natjecanja na Planici Freund je pretekao Slovenca Petera Prevca, koji je zauzeo treće mjesto, na drugom mjestu u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, uoči posljednjeg natjecanja ima 11 bodova prednosti.

Freund je do pobjede u petak stigao s dva skoka od po 137,5 metara što mu je donijelo 2891. bodova, samo 0.3 više od drugog Norvežanina Andersa Bardala (136,5 i 134,5m), a 1.8 više od trećeg Prevca (129,0 i 134,5m). Četvrti Stoch je osvojio 283.9 bodova (131,5 i 134,0m).