Patrčević u najtežoj utrci sjajan četvrti

• Autor: S. Š.
  • 3.8.2009 17:29:29
  • 3.8.2009 16:14:33

U nedjeljno jutro na sjeveru Engleske, u Boltonu, održan je Ironman UK, utrka svjetske serije na kojoj je sudjelovalo 1.500 natjecatelja, a među njima i jedan Hrvat. Naš Dejan Patrčević iznenadio je sve i u cilj stigao četvrti

Start utrke bio je u 6 sati ujutro, na jezeru Rivington koje i u ovo doba godine ima temperaturu oko 15 stupnjeva.
Po prvi puta na ovoj utrci sudjelovao je i hrvatski Ironman PRO Dejan Patrčević i osvojio odlično četvrto mjesto. Dejan je dugo držao treću poziciju, ali ga je u zadnjem dijelu maratona sustigao Finac Jarmo Hast.

Pobjedio je Ironman novajlija Englez Philip Gravez koji je s 20 godina tako postao i najmlađi Ironman u povijesti.
Stephan Baylis, prošlogodišnji prvak osvojio je drugo mjesto. Zato je njegova supruga Bella Baylis prva u ženskoj konkurenciji. Dejan se po povratku u Hrvatsku vraća pripremama za svjetsko prvenstvo na Havajima koje će se održati u listopadu.