101. POBJEDA U KARIJERI

Valentino Rossi najbrži na VN Njemačke

19.07.2009 u 17:27

Valentino Rossi je stigao do još jednog trijumfa. Talijan je po četvrti puta u karijeri u najjačoj klasi stigao do slavlja na VN Njemačke

Talijanski motociklist Valentino Rossi (Yamaha) pobijedio je u klasi MotoGP na VN Njemačke. Rossi je preuzeo vodstvo dva kruga prije kraja utrke, prestigavši Jorgea Lorenza, i uspješno se održao na prvom mjestu.

Drugo mjesto osvojio je Španjolac Jorge Lorenzo (Yamaha), a treći je bio njegov sunarodnjak Dani Pedrosa (Honda).

Rossiju je ovo 101. pobjeda u karijeri. Također, to mu je 159. puta da je utrku završio na postolju, čime je izjednačio rekord Giacoma Agostinija.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi Rossi sa 176 bodova, a slijedi Jorge Lorenzo sa 162 boda.