U teškim uvjetima najbolje se snašao Prevc

• Autor: D. K.
  • 15.7.2009 13:35:58
  • 15.7.2009 10:02:51

Za razliku od prva dva dana svjetskog kupa parajedriličara koji se održava u Buzetu, treći dan nije bio idealan što se tiče vremenskih uvjeta. Zbog toga je do cilja stiglo tek jedanaestero pilota

Što se tiče starta, tu piloti nisu imali problema, ali su zato nastali nakon okreta kod prve točke (od pet koliko ih je bilo), da bi do četvrte okretne točke većina pilota već ispala.
Zbog zahtjevnosti rute, ali i slabog vjetra, najbolje su prošli piloti koji su bili najizdržljiviji i najkoncentriraniji, jer se sve rješavalo na malim visinama za što je bilo potrebna velika vještina.

Svega jedanaestero pilota završilo je ovu disciplinu, a pobjednik dana je mladi Slovenac Gašper Prevc s vremenom dva sata 41 minutom i osam sekundi. Prva žena bila je Ruskinja Marina Olexina koja nije završila utrku. Naš najbolji natjecatelj i dalje je Damir Habek koji leti izuzetno precizno i sabrano. On je 24. i u ukupnom poretku nakon tri utrke. Ostali naši piloti postigli su tek prosječan rezultat. Ipak, ukupno je Hrvatska podigla nacionalni plasman sa 11. na 10. mjesto od 27 država koje se natječu.