Ostali sportovi TENISKA BAJKA

Čilić upecao Fisha, SAD na koljenima

Nakon što je Ivo Karlović u infarktnom meču preokrenuo 2:0 u setovima i donio Hrvatskoj vodstvo protiv SAD-a u četvrtini finala Davis cupa, mnogi su pomislili da takav meč neće dugo gledati. Kakva greška

Uslijedio je dvoboj Marina Čilića i Mardyja Fisha, a konačan rezultat ponovno je bio 3:2 u setovima za hrvatskog predstavnika. Ovaj put Amerikanac je vodio 2:1 u setovima, no nakon prvog dana Prpićevi igrači imaju kapitalnu prednost od 2:0.

Fish u prvom setu nije ponudio nijednu break loptu i jednim je obratom osigurao prednost, dok je Marin uzvratio nakon dva osvojena i jednog izgubljenog breaka u drugoj dionici. Kada je treći otišao do 13. igre činilo se da će to biti igra koja će odrediti čitav meč. Time i čitav prvi dan, vrlo moguće i čitav dvoboj.

Čilić se nije proslavio, nije osvojio nijedan poen na svoj servis i Amerikanac je čvrsto stisnuo šake. Ipak, Čilić se brzo razbudio i prohujao četvrtim setom. Bližila se ponoć, a crescendo je tek slijedio.

Peti set donio je očekivan umor kod obojice, no serveri su u prvih sedam gemova protivnike držali na distanci i čekali pogrešku. Tada je Čilić prestigao 40:15 i osigurao 5:3. Servirao je za meč, više od 1000 navijača u pola jedan ujutro deralo je glasnice, očekivao se završni čin. No, kao i protiv Haasa u Wimbledonu, Marinu se 'skratila' ruka i prilikom servisa za meč nije došao ni blizu meč lopte.

Ipak, maratonci su morali nastaviti i Marin je uspio slomiti danas sjajnog protivnika. Kod 6:5 je zaredao s odlučnim napadima i iskoristio meč loptu nakon četiri sata i 23 minute igre. Konačnih 4:6, 6:3, 6:7(3), 6:1, 8:6 bilo je signal za divlje slavlje Marina, koji je noćas premijerno nastupio u klasičnom nogometnom dresu Hrvatske, i zaista strpljive i vjerne porečke publike koja je izdržala do kraja ovog maratonskog dana.

Hrvatskoj u iduća dva dana nedostaje još jedan bod kako bi osigurala polufinale Davis cupa. Tamo čeka pobjednik dvoboja između Češke i Argentine gdje je trenutni rezultat 1:1.