POBJEDA U MÜNCHENU

Hrvatski četverac brži od olimpijskih pobjednika

21.06.2009 u 12:26

Hrvatski veslački četverac na pariće u sastavu David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković pobijedio je na drugom natjecanju ovogodišnjeg Svjetskog kupa u Münchenu

Braća Sinković, Šain i Martin su u finalu slavili s vremenom 6:02.21 minuta ispred olimpijskih pobjednika iz Pekinga i trostrukih svjetskih prvaka Poljaka koji su zaostali 1,26 sekundi. Treće mjesto zauzela je posada Slovenije.

Naš četverac je taktički odlično odveslao utrku, na početku nije prihvatio prejaki tempo koji su nametnuli Slovenci, te je nakon prvih 1000 metara bio posljednji, ali s manje od dvije trećine dužine čamca zaostatka za vodećim Poljacima. U drugom dijelu utrke naši su veslači postupno dizali tempo, te 250 metara prije cilja izbili na čelo gdje su i ostali.