SP U SCHLADMINGU

Ivica ostao bez medalje, Hirscher prvak!

17.02.2013 u 14:46

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je na petom mjestu na slalomskoj utrci SP-a u Schladmingu. Zlato je pripalo domaćem skijašu Marcelu Hirscheru

Nakon solidnih rezultata u brzim disciplinama, srebra u superkombinaciji te slabe vožnje u veleslalomu Kostelić zaključio je SP nastupom u slalomu. U prvoj vožnji nije bio onaj pravi. Sa startnim brojem šest ušao je u cilj s točno jednom sekundom zaostatka za Marcelom Hirscherom, te se našao na devetom mjestu uoči druge vožnje.

Kostelić je fantastično odradio posao u drugoj vožnji. U cilj je ušao s prednošću od 70 stotinki ispred svih, uoči nastupa najboljih skijaša. Nažalost, nije na tom mjestu završio, jer su četvorica bili bolji od njega. Pobjeda je na kraju pripala Marcelu Hirscheru ispred Felixa Neureuthera, dok je treći bio Mario Matt. Ispred Ivice našao se i Šveđanin Andre Myhrer.

Na startu prve vožnje našla su se još trojica hrvatskih skijaša, a najbolji je odnjih bio Dalibor Šamšal koji je završio na 32. mjestu. Filip Zubčić je 36., a Matej Vidović 44.