BARCA BOLJA 32:21

Zagrebaši teško stradali u 2. poluvremenu

20.10.2012 u 19:49

Rukometaši Zagreba doživjeli su u četvrtom kolu D-skupine Lige prvaka drugi poraz, prvi na domaćem parketu. U Areni je bolja bila (32-21) Barcelona. Europski prvaci iz pretprošle godine riješili su pitanje pobjednika u drugom poluvremenu utakmice, koje su dobili 19-9.

Mlada momčad Slavka Goluže u prvom je poluvremenu vodila 10-6, no kvalitetniji je gostujući sastav završio prvu dionicu igre minimalnom (13-12) prednošću. Zagreb je s dvama pogocima otvorio i drugo poluvrijeme prešavši u svoje posljednje vodstvo (14-13). Uslijedila je fantastična serija (11-1) španjolskih prvaka kojom su došli do vodstva 24-15.

U redovima domaće momčadi mladi je golman Filip Ivić obranio 11 udaraca, a po šest su golova zabili Luka Stepančić i Zlatko Horvat, dok je Marino Marić dodao četiri.

U sastavu Xavija Pascuala Juan Garcia je zabio šest golova.

U utakmici 4. kola skupine C Červarov je Metalurg u Skoplju pobijedio St. Petersburg 32-19 preuzevši vodstvo na ljestvici.