DOBAR START U JAPANU

Martić preko Petković do ogleda s Kvitovom

23.09.2012 u 18:26

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Tokiju pobijedivši na startu Njemicu Andreu Petkovic s 0-6, 6-4, 6-3 nakon dva sata i tri minute igre

Kao što i rezultat sugerira, Martić je vrlo loše krenula u dvoboj i s tri izgubljena servisa bez previše otpora prepustila prvi set 61. igračici svijeta. U nastavku je, međutim, 21-godišnja Dućanka zaigrala znatno bolje i s jednim breakom u drugom setu došla do izjednačenja protiv naturalizirane Njemice koja je prije manje od godinu dana bila deveta igračica svijeta.

U trećem je setu povela s 5-1, mogla je i ranije okončati meč, ali je na koncu, unatoč manjim problemima, uspjela sačuvati prednost. I u drugom je dvoboju protiv Petkovic tako došla do pobjede, a u sljedećem je kolu čeka četvrta nositeljica, Čehinja Petra Kvitova.

Turnir u Tokiju igra se na tvrdoj podlozi, uz nagradni fond od 2.168.400 dolara. Prva je nositeljica Bjeloruskinja Viktorija Azarenka.