KVALIFIKACIJE

Odbojkašice izravno na EP, odbojkaši u bezizlaznoj situaciji

15.09.2012 u 20:37

Hrvatske su odbojkaške reprezentativke pobijedile Rumunjsku 3-0 u dvoboju trećeg kola drugoga kvalifikacijskog turnira u Rovinju te time osvojile prvo mjesto u skupini D izravno se plasiravši na Europsko prvenstvo iduće godine

I Rumunjke, prve protukandidatkinje, pale su bez izgubljenog seta. Bilo je 25-20, 25-23 i 25-20. S obzirom na to da su pri prvome kvalifikacijskom turniru u Rumunjskoj izgubile od domaćih odbojkašica 3-1, igračice izbornika Igora Lavrinova preskočile su Rumunjke na ljestvici zauzevši prvo mjesto s 15 bodova i boljom set-razlikom.

Sve je bilo gotovo za 83 minute, a pobjedničku je momčad predvodila sjajna Sanja Popović s 20 poena.

Jednako uspješni poput odbojkašica nisu bili njihovi kolege, koji su u češkoj Ostravi izgubili i drugu utakmicu koju su morali dobiti: Austrijanci su od izabranika Igora Šimunčića bili bolji 3-1 (25-19, 25-17, 27-29, 25-21).

Tom su pobjedom Hrvati praktički ostali bez izgleda čak i za dodatne kvalifikacije s obzirom na to da su u petak izgubili i od Makedonaca. Morali bi sutra pobijediti domaćine Čehe, najbolju momčad u skupini sa svih pet pobjeda na obadvama turnirima, da bi zadržali drugo mjesto i izglede za prolazak na EP kroz dodatne kvalifikacije.

U ponovno lošoj hrvatskoj nacionalnoj momčadi najučinkovitiji je bio najbolji igrač, Igor Omrčen, s 22 poena.