ATP MADRID

Đoković zaustavio Ljubu pred polufinalom

15.05.2009 u 18:12

Srbin Novak Đoković uspio je sa 2:0 u setovima (u svakom po 6:4) svladati našeg Ivana Ljubičića u četvrtfinalu jakog teniskog turnira u Madridu. U svakom setu Đoković je napravio break, što mu je bilo dovoljno za ukupnu pobjedu nakon 104 minute igre

Srbin Novak Đoković zaustavio je našeg Ivana Ljubičića u četvtfinalu ATP turnira u Madridu. U oba seta bilo je po 6:4, s time da je Đoković u svakom setu napravio po jedan break. U prvom setu to je bilo pri rezultatu 4:4, kada je iskoristio treću break loptu. Prve dvije, pri rezultatu 2:2, Ljubičić je uspio spasiti. Na žalost našeg tenisača, on u prvom setu nije ni imao prigode oduzeti servis protivniku.

Zato je u drugom setu upravo Ljubičić prvi stigao do break prigode, ali Đoković ipak nije popustio pod pritiskom i sačuvao oba Ljubina pokušaja. Do sedmog gema sve je išlo očekivano, čuvali su svoje servise. Tada je Đoković još jednom stigao do break prigode i uspio je pretvoriti u veliku prednost s kojom je stigao i do kraja meča.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Ljubičića i Đokovića i druga pobjeda srpskog igrača.