KVALIFIKACIJE ODBOJKAŠA

Omrčen nije mogao sam, dobili prvi set pa stali

07.09.2012 u 08:57

Hrvatski su odbojkaši u 1. kolu skupine C na kvalifikacijskom turniru za plasman na Europsko prvenstvo koji se održava u Beču izgubili od Češke 3:1 (25:21, 22:25, 17:25, 19:25)

Odlično su izabranici Igora Šimunčića započeli utakmicu, te osvojili prvi set s 25:21. U drugom je također viđena velika borba, no više su koncentracije u završnici pokazali Česi koji osvajaju tu dionicu s 25:22.

U iduća dva seta hrvatski odbojkaši nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti svojim suparnicima koji su relativno lakše dobili treći i četvrti set s 25:17 i 25:19.

Prvo ime susreta apsolutno je bio Igor Omrčen s 26 poena, međutim nitko se drugi nije kvalitetno priključio, pa je ujednačenija češka selekcija došla do pobjede.

U drugom susretu u Beču domaćin Austrija je u dramatičnom ogledu nadigrala Makedoniju s 3:2.

U petak će hrvatski odbojkaši igrati protiv Austrije od 18 sati, a nastup na kvalifikacijskom turniru zaključiti će u subotu srazom s Makedoncima.