VN BELGIJE

Buttonu pole position, loš dan Red Bulla

01.09.2012 u 17:13

Britanski pilot McLaren-Mercedasa Jenson Button odvezao je najbrži krug na službenom kvalifikacijskom treningu uoči Velike nagrade Belgije na stazi u Spa-Francorchampsu

Tako je Button došao do svog devetog pole-positiona u karijeri, prvog od 2009. godine (VN Monaca, op.a.) otkako je stigao u McLaren, uoči 12. ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

U posljednjoj rundi kvalifikacijskog treninga njegovi su krugovi bili uvjerljivo najbrži, a onaj najbolji u vremenu 1:47.573 bio je 298 tisućinki brži od drugoplasiranog Japanca Kamuija Kobayashija u Sauberu i 320 tisućniki brži od trećeplasiranog Pastora Maldonada u Williamsu. Kobayashiju je to bio prvi plasman među tri najbolja na službenim treninzima u karijeri.

Vodeći u ukupnom poretku vozača Fernando Alonso startat će šesti, njegov prvi pratitelj Mark Webber završio je sedmi, ali startat će 12. zbog pomicanja unatrag za pet mjesta zbog zamjene mjenjača. Buttonov momčadski kolega Lewis Hamilton startat će tako sa sedme pozicije iako je završio osmi.

Dvostruki uzastopni svjetski prvak Sebastian Vettel propustio se kvalificirati u treću kvalifikacijsku rundu, jednako kao i sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher. Vettel će zbog pomicanja Webbera unatrag startati s desetog mjesta.