ATP KITZBÜHEL

Veić u Kitzbühelu deklasirao Slovenca

23.07.2012 u 14:28

Nakon što je prošao kvalifikacije, hrvatski tenisač Antonio Veić bio je uspješan i u 1. kolu glavnog dijela ATP turnira iz serije 250 u austrijskom Kitzbühelu

Lošinjanin je za samo 68 minuta deklasirao 'starog poznanika', Slovenca Blaža Kavčiča sa 6:1, 6:2. Uzvratio je Veić na taj način Kavčiču za podjednako uvjerljiv poraz u 1. kolu nedavnog turnira u Umagu, pa sada naš tenisač ukupno vodi s 5:3 u pobjedama protiv 77. igrača svijeta.

Veić u ponedjeljak nije pružio Kavčiču nikakvu šansu, po dva breaka u svakom setu bila su mu dovoljna za brzu i uvjerljivu pobjedu. U osmini finala naš će tenisač, 137. na ATP-ovoj ljestvici, igrati protiv Čeha Lukaša Rosola koji se nedavno proslavio izbacivanjem Rafaela Nadala u 2. kolu Wimbledona. Rosol je na startu Kitzbühela pobijedio Rusa Tejmuraza Gabašvilija, a protiv Veića dosad još nije igrao.

Turnir u Kitzbühelu igra se na zemljanoj podlozi, uz nagradni fond od 410.175 eura.