NIJANSA DO ZLATA

Hrvatska ima svjetskog doprvaka u skoku s motkom!

12.07.2012 u 22:40

Mladi hrvatski atletičar Ivan Horvat (19) osvojio je srebrnu medalju u skoku s motkom na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Barceloni

Osječanin je u katalonskoj prijestolnici preskočio 5.55 metara, pet centimetara manje od svoga osobnog, a ujedno i hrvatskog seniorskog rekorda. Istu je visinu svladao i osvajač zlata, Brazilac Thiago Braz da Silva, ali je slavio zahvaljujući manjem broju pokušaja na 5.40 metara.

Treće je mjesto osvojio Kanađanin Shawnacy Barber, također s preskočenih 5.55 metara. Zanimljivo, novi svjetski prvak Da Silva je u Barcelonu došao s osobnim rekordom od 5.35 metara, da bi u finalu skočio 20 centimetara više.

Horvat je u četvrtak isprva preskakao 5.10 i 5.20 m, a prvi je neuspješan pokušaj imao na 5.30. Visinu od 5.40 metara je preskočio nakon trećeg zaleta, dva su mu pokušaja trebala za svladavanje 5.50 m, a isprva je preskočio 5.55. Na 5.60 je sva tri puta bio neuspješan.