TOUR DE FRANCE

Deveta etapa Wigginsu, Kišerlovski 101.

09.07.2012 u 18:39

Pojedinačnu su kronometarsku utrku, drugu na ovogodišnjem Tour de Franceu nakon otvaranja 99. izdanja Utrke po Francuskoj, odradili biciklisti u devetoj etapi

Dionicu od 41.5 kilometra od Arc-et-Senansa do Besançona izvrsno je odradio vodeći u ukupnom poretku, Skyov Britanac Bradley Wiggins, koji je stazu apsolvirao u pobjedničkom vremenu: 51 minuti i 24 sekunde.

Time je prednost u ukupnom poretku pred drugoplasiranim Australcem Cadelom Evansom, lanjskim pobjednikom utrke, podigao s deset sekundi na minutu i 53 sekunde.

Evans je kronometar završio na šestom mjestu zaostavši minutu i 43 sekunde, pa mu se u ukupnom redoslijedu na samo 14 sekundi zaostatka približio drugi Skyov britanski biciklist, Christopher Froome. On je kronometar završio na drugom mjestu s 35 sekundi zaostatka za momčadskim kolegom. Treći je u etapnom poretku u ponedjeljak bio još jedan specijalist za utrkivanje sa štopericom: Švicarac Fabian Cancellara.

Hrvatski predstavnik u Astaninu dresu, Robert Kišerlovski, završio je prolog na 101. mjestu sa šest minuta i 42 sekunde zaostatka za pobjednikom. U ukupnom je poretku zato pao s 44. na 48. mjesto. Za Wigginsom sada zaostaje 25 minuta i 23 sekunde.

Sutra (utorak) je na Tour de Franceu dan odmora. U srijedu se vozi deseta etapa, brdska, od Macona do Bellegarde-sur-Valserinea u dužini od 194.5 kilometra.