POTHVAT IGORA GOJIĆA

Prvo pojedinačno srebro u sprintu

05.07.2012 u 09:21

Igor Gojić (28), student prometnih znanosti, inače član zagrebačkog Končara, napokon je dočekao svoj zvjezdani trenutak u kanuu jednosjedu u sprintu

Na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Francuskoj Gojić je u sprintu osvojio srebrnu medalju, prvu u pojedinačnom dijelu natjecanja na tako velikoj priredbi. Polovicom kolovoza počet će se pripremati za Svjetsko i Europsko prvenstvo 2013. u Sloveniji. Razumije se, uvjeren da će nadmašiti samog sebe iz 2012.

Kanuistički divljevodaški svijet ostao je zatečen hrvatskim kanuistima u sprintu.

'U finalu je nastupilo 12 kanuista, a devetorica sprintera kandidirali su za odličja. Na kraju smo eto ja i Emil Milihram uspjeli osvojiti srebro i broncu, zauzeti mjesta do prvoplasiranog francuskog reprezentativca Guillaumea Alzingera', ističe Gojić.

Za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj hrvatski su se reprezentativci svojski pripremali.

'Samo u zimskom pripremnom dijelu četrdesetak dana bavili smo se skijaškim trčanjem', obavještava Gojić.

Tko bi sve nabrojio one silne sate provedene u čamcu na vodi, one silne treninge u prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima. No, isplatilo se. Srebro je u džepu, a Gojić je uvjeren da sad ni sprintersko zlato nije nedostižno.