Sjajni četverac deklasirao Nijemce za novo zlato

• Autor: Hina
  • 17.6.2012 18:53:36
  • 17.6.2012 18:48:04

Najbolja hrvatska veslačka posada, četverac na pariće u sastavu David Šain, Damir Martin, te braća Martin i Valent Sinković pobijedio je na regati Svjetskog kupa u Muenchenu, te tako s maksimalne tri pobjede osvojio naslov ukupnog pobjednika ovog natjecanja

Naš četverac na pariće tako je ponovio uspjeh otprije dvije godine kada je također slavio na sve tri regate Svjetskog kupa, a tu je sezonu okrunio osvajanjem naslova svjetskih prvaka na Novom Zelandu.

Trijumfima u Beogradu, Luzernu i Muenchenu naši su veslači na najbolji mogući način istaknuli kandidaturu za odličje na Olimpijskim igrama u Londonu koje počinju za 40 dana.

Hrvatski četverac je poveo od samoga starta, te je ciljem prošao u vremenu od 5:56.22 minuta, 2.63 sekunde ispred najvećih konkurenata Nijemaca.

Četverac bez kormilara u sastavu Dražen Čulin, Nikša Skelin, Vitomir Čavrlj i Alen Banovac nastupio je u finalu B u kojemu je zauzeo treće mjesto, odnosno deveto ukupno.