Čiliću naslov jer je Nalbandian udario suca!

• Autor: Borut Šips
  • 17.6.2012 17:38:13
  • 17.6.2012 16:57:45

Marin Čilić je pobjednik ATP turnira u Queens clubu nakon što je njegov protivnik david Nalbandian diskvalificiran pri rezultatu 7:6, 3:4

Marin je svoj prvi turnir na travnatoj podlozi osvojio na krajnje neobičan način. Naime, u napadu bijesa njegov protivnik David Nalbandian je šutnuo postolje oko linijskog suca, zakačio ga i po nozi, a sucu je noga ostala raskrvavljena vjerojatno od 'šrapnela' od postolja. Glavni sudac je odmah prekinuo meč i dosudio da je pobjednik Čilić.

Do tada se vodila vrlo gledljiva teniska bitka s neobično puno breakova za travnatu podlogu tijekom koje je Nalbandian često gubio živce. Čilić je u prvom setu stigao break prednosti da bi prvu dionicu izgubio u 13. igri, a u drugom je Nalbandian stigao break prednosti, a 'poludio' je nakon što mu je Čilić drugi put u setu oduzeo servis.

Marinu je to sedmi trofej u karijeri, a protiv Nalbandiana je ostvario drugu pobjedu u nizu (Davis cup ove godine u Buenos Airesu) da bi smanjio ukupni međusobni zaostatak na 4:2. Ove je godine igrao i finale Münchena.