Hrvatice kiksale protiv Nizozemki, odlazak na OI upitan

• Autor: S. Škrlec
  • 25.5.2012 15:00:27
  • 25.5.2012 12:20:00

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u španjolskoj Guadalajari igra kvalifikacije za odlazak na Olimpijske igre u Londonu. Nažalost, Canjugine su igračice kiksale u prvoj utakmici - poražene su od Nizozemki 28:29 te su svoj plasman dovele pod znak pitanja

Iako su u španjolsku Guadalajaru doputovale uvjerene u osvajanje jednog od prva dva mjesta, naše su rukometašice otvorile turnir porazom, i to od izravnih konkurentica - Nizozemki.

U najavi utakmice naše su igračice rekle da im je upravo taj dvoboj od velike važnosti i da o toj utakmici mnogo toga ovisi.  Naime, u subotu je na rasporedu dvoboj s najslabijom ekipom - Argentinom - koju bi naše trebale dobiti, a u nedjelju je okršaj s prvim favoritkinjama - Španjolkama.

Nažalost, nakon solidnog početka, kada su naše povele 4:2, suparnice su zabile četiri gola zaredom i otišle na 4:6. Potom se igralo gol za golom, a krajem prvog dijela Nizozemke su povele i s tri razlike (10:13). Na odmor se otišlo s rezultatom 12:14, a početak drugog poluvremena opet je bio u znaku Nizozemki (16:19).

Sredinom poluvremena Hrvatska se rezultatski vratila u igru (21:21), ali očito je lov za suparnicama iscrpio naše igračice pa je Nizozemska samo koju minutu kasnije opet vodila s tri razlike (23:26). Do kraja utakmice Hrvatice su pokušale spasiti nemoguće, no nisu imale ni snage ni vremena pa će se u subotu i nedjelju morati dodatno mučiti, ali i iščekivati ostale rezultate.

Naime, u London putuju prve dvije ekipe, a našim bi rukometašicama to bio prvi nastup na Olimpijskim igrama.

'Čak je i nizozemski izbornik na konferenciji za medije nakon utakmice rekao da mu nije jasno kako smo tako loše odigrali. Nije ni meni, na žalost moje cure su opet izgubile u glavi, nemamo hrabrosti za ključne utakmice. Kad smo igrali u ožujku protiv Danske, izgledali smo odlično jer smo cilj, plasman na EP, već ostvarili i grča nije bilo. Ne mogu vjerovati da moje djevojke u najvažnijoj utakmici generacije, ovoj protiv Nizozemske, odigraju tako loše, da im odlazak na Olimpijske igre prestavlja prepreku, a ne motiv. One su bile u velikom grču koji nisam nikako uspio razbiti. Preostaje nam sada nadati se da će Španjolke dobiti sutra Nizozemsku barem s dva razlike kako bismo onda u nedjelju svladali Španjolsku i tako ipak ostvarili cilj. Bit će to jako teško, ali izlaza više nemamo', rekao je izbornik Vladimir Canjuga.

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 28:29 (12:14)

GUADALAJARA - Palacio Multiusos de Guadalajara. Gledatelja 300.
Sutkinje: Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura (Francuska).

HRVATSKA: Grubišić (3/13), Žderić (2/12), Jelčić (5/14); Tatari 6, Jovetić, Šerić 1, Gaće 3, Arslanagić 1, Pušić-Koroljević, Horvat, Franić 2, Penezić 4, Ježić, Lovrić, Zebić 11(9), Milanović Litre. izbornik: Vladimir Canjuga.

NIZOZEMSKA: Van der Wal (10/34), Van Dorst (1/5); Kramer, Van der Heijden 5, Bont 4, Abbingh 10(5), Hilster 5, Snelder 1, Lamein 1(1), Broch, Karsten, Groot 2, Van der Wissel 1, Smeets, Malestein, Polman. izbornik: Henk Groener.

SEDMERCI: Hrvatska 9(9), Nizozemska 7(6).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 min. (Franić, Penezić, Tatari), Nizozemska 10 min.
(Snelder 2+2, Groot, Van der Heijden, Karsten).