ČUDO OPET BLISTA

Raonić izbacio Murraya, Ferrer se izvukao

27.04.2012 u 18:30

Mladi Kanađanin Milos Raonic i lanjski finalist, Španjolac David Ferrer, prvi su polufinalni par na 60. izdanju ATP-ova turnira kategorije 500, koji se na zemlji igra u Barceloni

U prvome je četvrtfinalnom srazu 21-godišnji Kanađanin crnogorskog podrijetla iznenadio četvrtog igrača svijeta Andyja Murrayja pobijedivši 6-4, 7-6(3). Upisao je time Raonic prvu pobjedu nad igračem iz Topa 4, te ostvario drugi plasman u polufinale na ATP Touru kad su zemljani turniri u pitanju.

Učinio je to baš u Barceloni, na stadionu Real Club de Tenis, u kojem običava trenirati više puta tijekom godine.

Ukupno je 11-postavljeni tenisač odservirao 14 asova te je u svoju korist pretvorio 86 posto poena igranih na njegov prvi servis. Prvi je set dobio zahvaljujući breaku u sedmom gemu, dok je jedini pad u igri pretrpio u devetom gemu drugog seta, kada je pri 5-3 vodstvu servirao za meč. Propuštenu priliku tada, međutim, iskoristio je u tie-breaku drugog seta.

U španjolskom četvrtfinalu Feliciano Lopez propustio je tri meč-lopte protiv Davida Ferrera, koji je na kraju slavio 6-7(4), 7-6(7), 6-3 u izjednačenom meču šestoga i 16. tenisača svijeta koji je trajao dva sata i 44 minute.

Imao je ljevoruki Lopez dvije meč lopte na Ferrerovu servisu kod 5-4, 40-15 vlastite prednosti u drugom setu. U tie-breaku koji je uslijedio vodio je Lopez opet 3-0, 4-1 te je do treće meč-lopte došao povevši 7-6. Ferrer je, međutim, uzvratio furiozno: trima poenima u nizu.

Treći set potom Ferreru nije bio problem riješiti u svoju korist 6-3.