POSTOLJE U WSK MASTERU

Novi sjajan rezultat mladog vozača Kodrića

03.04.2012 u 09:42

Nakon pobjede na Trofeu Andrea Margutti, Martin Kodrić (14) nastavlja s vrhunskim rezultatima. Ovog vikenda osvojio je 3. mjesto u posljednjoj ovogodišnjoj utrci WSK Master Serije u Castellettu

Kodrić se u kvalifikacijama plasirao na 8. mjesto u konkurenciji od 75 vozača. U četiri kvalifikacijske utrke je osvojio 2., 12., 5. mjesto i na kraju u posljednjoj pobijedio.

Nakon kvalifikacijskih utrka plasirao se na 5. mjesto ukupnog poretka i time izborio 3. startnu poziciju u A finalu. Tu je utrku završio na 2. mjestu, čime je osvojio 4. startnu poziciju za finalnu utrku.

U finalnoj utrci se uspio probiti do 3. pozicije iza Talijana Lorandia i Britanca Ilotta.

Ilott je ujedno i ovogodišnji pobjednik WSK Master Serije, slijede Lorandi i još jedan Britanac, Russell, dok je Kodrić zauzeo 7. mjesto ukupnog poretka u konkurenciji 90 vozača.

Kodrić će za tri tjedna prvi puta nastupiti u utrci Britanskog Prvenstva.