NHL LIGA

Philadelphia ' razbila' Toronto, Islandersi dobili Penguinse

30.03.2012 u 11:17

Iznenađujuće su poraze u utakmicama NHL lige igranima u četvrtak upisale dvije ponajbolje momčadi Istočne konferencije, Pittsburgh Penguinsi i Boston Bruinsi

Penguinsi su izgubili kod 13-plasirane momčadi Istočne konferenecije, New York Islandersa, 5-3. Više od samog poraza, kojim su opet pali na pet bodova zaostatka za vodećom momčadi svoje divizije i konferencije, New York Rangersa, zabrinulo ih je ranjavnje njihova kapetana Sidneyja Crosbya, koji je početkom druge trećine utakmice dobio pak u lice.

Ostao je Crosby, koji se prije devet utakmica vratio na led drugi put u 14 posljednjih mjeseci nakon kroničnih problema s posljedicama teškog potresa mozga, ležati na ledu čitavu minutu prije no što je s ručnikom na licu, vidno okrvavljenim, otišao u svlačionicu. Nakon nepunih deset minuta ipak se vratio na klupu, a uskoro i nastavio igrati kao da se ništa nije dogodilo.

Josh Bailey zabio je dva gola za Islanderse, Jevgenij Malkin, Jordan Staal i Pascal Dupuis po gol za goste.

U Bostonu su domaći Bruinsi nakon raspucavanja kaznenih udaraca izgubili od Washington Capitalsa 3-2. Brooks Laich zabio je pobjednički gol u četvrtoj seriji.

Svi su golovi u osnovnom dijelu utakmice pali tijekom treće trećine. Capitalsi su vodili 2-0, a Bruinsi izjednačili tijekom posljednje tri minute i deset sekundi golovima Davida Krejčija i Andrewa Ferencea.

Relativnim se iznenađenjem može nazvati i poraz vodeće momčadi lige, St. Louis Bluesa, na gostovanju kod Chicago Blackhawksa, koji su slavili također nakon raspucavanja penala i to pogotkom Davea Bollanda ponovno u četvrtoj seriji.

Igrač utakmice bio je slovački vratar gostiju Jaroslav Halak s 37 obrana. Domaći Corey Crawford zaustavio je 17 udaraca.

Philadelphia Flyersi deklasirali su na gostovanju Toronto Maple Leafse pobijedivši 7-1. Domaćoj je momčadi to bio 11. uzastopnih domaći poraz. Po dva su gola za pobjednike postigli Brayden Schenn i Wayne Simmonds, dok je Danny Briere skupio četiri asistencije.

U mjesta koja vode u doigravanje ponovno su se probili Phoenix Coyotesi, i to 2-0 domaćom pobjedom nad San Jose Sharksima, kalifornijskom momčadi koja se također bori za osmo mjesto na Zapadu. Najbolji strijelac arizonske momčadi, Čeh Radim Vrbata, zabio je oba pogotka. Oba mu je puta pritom asistirao gotovo 40-godišnji suigrač Ray Whitney došavši time do 50 asistencija u sezoni te 999 poena u NHL karijeri.

12. Anaheim 77 29 4 11 33 77
13. Minnesota 77 23 9 10 35 74