Medveščak upisao novi poraz u Klagenfurtu

• Autor: N. Miladin
  • 14.3.2012 8:08:58
  • 13.3.2012 21:31:42

Hokejaši Medveščaka ipak nisu uspjeli stići do pobjede u Klagenfurtu, pa je austrijska momčad povela s 3:1 u pobjedama i sad joj treba još samo jedna za finale Ebela

Tri su zanimljiva događaja obilježila utakmicu u Klagenfurtu. Prvi je čudan gol koji si je sam 'zakuhao' neoprezni Kristan, a drugi je pokušaj Martya Raymonda da početkom posljednje trećine iznenadi suparnika igrajući bez golmana i s tri igrača više u napadu (PP2).
Svakako je najzanimljivija bila akcija austrijske policije koja je zagrebačkim navijačima oduzela transparent sa 'zahvalom' vodstvu Ebel lige na 'poštenom' suđenju. Toliko o slobodi govora i Europskoj uniji!

Iako su bili prepuni optimizma nakon nedjeljne pobjede nad KAC-om od 3:2, hokejaši zagrebačkog Medveščaka u Klagenfurtu, u četvrtoj utakmici polufinala doigravanja, nisu uspjeli izjednačiti omjer pobjeda, pa nakon novog domaćeg trijumfa 4:1 austrijska ekipa ima 3:1 u pobjedama. To zapravo znači da 'medvjedi' više nemaju pravo na kiks ukoliko žele izboriti finale Ebela.

Utakmica u Kleganfurtu počela je katastrofalnom pogreškom Roberta Kristana koji je promašio jedan pak iza svog gola, što je Jospeh Tenute iskusno iskoristio i zabio za rano vodstvo KAC-a. Iako u nastavku Medveščak nije igrao loše, do izjednačenja nije stigao. Štoviše, u drugih 20 minuta oslabljeni 'medvjedi' primili su još dva gola, u 47. minuti još jedan, i s tih 4:0 Austrijanci su osigurali pobjedu.

Počasni gol za Zagrepčane zabio je Matt Siddal samo 36 sekundi nakon primljenog četvrtog gola, no više od toga nije išlo. Andy Chiodo je bio ponovno dobar, a 'medvjedi' potkraj utakmice previše umorni za preokret. Osim Franka Banhama i Joela Prpica koji su suspendirani, Gala Korena koji je ozljeđen, utakmicu nije igrao niti kapetan Alan Letang, također zbog ozljede. Tako desetkovana momčad (ponovno) nije bila dovoljno kompetitivna za raspoloženi KAC.

Iduća utakmica na rasporedu je već u četvrtak i tada će 'medvjedi' u zagrebačkom Domu sportova tražiti nužnu pobjedu za ostanak u seriji. Bit će to ujedno i posljednja utakmica kazne za Joela Prpica, pa će i napadačke linije Medveščaka odmah izgledati puno bolje. Da li i dovoljno za pobjedu u šestoj, nedjeljnoj utakmici u Klagenfurtu, to tek treba vidjeti.

Polufinale doigravanja: Medveščak - KAC 1:3
1. utakmica: Medveščak - KAC 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
2. utakmica: KAC - Medveščak 1:4 (1:0, 2:0, 1:1)
3. utakmica: Medveščak - KAC 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
4. utakmica: KAC - Medveščak 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)