NHL LIGA

Nezadrživi penguinsi, Anaheim lovi play-off

06.03.2012 u 09:06

Niz pobjeda Pittsburgh Penguinsa nastavljen je u noći s ponedjeljka na utorak kada su u Consol Energy Centru s 2-1 svladani Phoenix Coyotesi. Bila je to šesta uzastopna pobjeda 'pingvina'

Zybnek Michalek i Chris Kunitz zabili su dva gola u prvoj trećini u razmaku od svega tri minute koja su se pokazala dostatna za slavlje na kraju utakmice. Phoenix je uspio smanjiti preko Raya Whitneyja u posljednjoj trećini, ali više od toga nije mogao. Coyotesima je ovo bio treći uzastopni poraz nakon što su cijelu veljaču bili nesavladivi. Pittsburgh je slavio u 10 od posljednjih 11 susreta.

Winnipeg Jetsi su u svojoj Areni s 3-1 bili bolji od Buffalo Sabresa. Bryan Little bio je asistent za sva tri pogotka Jetsa, dok je Blake Wheeler postigao onaj odlučujući za 3-1 u posljednjoj trećini. Ovom su pobjedom domaći hokejaši još više učvrstili 8. mjesto na Istoku te sada bježe Washingtonu za tri boda, a Buffalu za četiri.

Corey Perry bio je junak Anaheimove pobjede nad Edmontonom kada je u posljednjim minutama utakmice postigao dva pogotka za 4-2 slavlje Ducksa koji se i dalje nadaju doigravanju. Iako su trenutno 12. sastav Zapada, hokejaši Anaheima imaju svega pet bodova manje od osmoplasiranog San Josea, uz tri utakmice više, a do kraja ih čeka još 15 susreta.

12. Anaheim 67 25 4 10 28 68
13. Minnesota 66 21 7 10 28 66