PH U STOLNOM TENISU

Sunčica Vugrinec i Andrej Gaćina hrvatski prvaci

05.03.2012 u 09:14

Najbolji parovi na državnom prvenstvu bili su Mateja Jeger i Mirna Tomić te Tomislav Kolarek i Tomislav Zubčić, a najviše odličja, čak sedam, pripalo je članovima zagrebačkog kluba Dr. Časl

Sunčica Vugrinec (Tis) i Andrej Gaćina pojedinačni su hrvatski prvaci u stolnom tenisu. Mladostašice Mateja Jeger i Mirna Tomić bile su najbolji ženski par, a Tomislav Kolarek (Dr. Časl) i Tomislav Zubčić muški.

'Sa sedam osvojenih medalja bili smo najuspješniji klub. Mladost i Tis osvojili su po tri, a Zagreb dvije medalje', oduševljen je bio dr. Martin-Tino Časl, predsjednik stolnoteniskog kluba Dr. Časl.

Poslije je obrazložio:

'Tomislav Kolarek osvojio je zlato u paru i broncu u pojedinačnom dijelu natjecanja. Tan Ruiwu osvojio je srebro u pojedinačnoj konkurenciji nakon maratonskog susreta s Andrejom Gaćinom. Ivana Tubikanec osvojila je srebro u pojedinačnoj konkurencji i broncu u paru. Naposljetku, Lea Rakovac osvojila je bronce u pojedinačnom nadmetanju i u paru'.

Rezultati - seniori - pojedinačno - finale: Andrej Gaćina - Tan Ruiwu (Dr. Časl) 4:3 (-15, -12, 8, -9, 4, 4, 9); parovi - finale: Tomislav Kolarek (Dr. Časl) , Tomislav Zubčić
- Tomislav Frane Kojić, Filip Čipin (Zagreb) 3:2 (4, -8, 9, -8, 8).

Seniorke - pojedinačno - finale: Sunčica Vugrinec (Tis) - Ivana Tubikanec (Dr. Časl) 4:2 (6, 9, -6, 7, -8, 1); parovi - finale: Mateja Jeger, Mirna Tomić (Mladost Iskon) - Petra Petek, Bojana Poljak (Varaždin) 3:1 (-3, 6, 13, 9).