NHL

New York slavio u Bostonu, Torontu kanadski derbi

04.03.2012 u 11:05

Od devet utakmica koliko ih je u subotu navečer odigrano u NHL ligi, u njih čak osam su slavili gosti. Pritom treba izdvojiti pobjedu New York Islandersa kod prvaka Bostona, odnosno Buffala kod najbolje momčadi Zapada Vancouvera

John Tavares je postigao pobjednički pogodak za Islanderse u Bostonu (3:2) četiri i pol minute prije kraja. Njujorčani su time prekinuli niz od pet gostujućih poraza, te produbili krizu Bruinsa koji su izgubili peti put u posljednjih osam utakmica. Josh Bailey i Matt Moulson su također bili strijelci za goste, dok su za aktualne prvake pogađali Milan Lucic i Tyler Seguin

Buffalo je slavio u Vancouver s 5:3 u dvoboju u kojem je već nakon pet minuta i deset sekundi igre vodio s 3:0 dvama golovima Villea Leina i jednim Brada Boyesa. Canucksi su tri minute prije kraja smanjili na 4:3, ali Tyler Ennis je pogotkom u praznu mrežu zaključio priču. Zack Kassian, koji je prije nekoliko dana došao u Vancouver upravo iz Buffala, zabio je svoj prvi pogodak za novu momčad i dodao asistenciju, ali na kraju su se ipak radovali njegovi donedavni suigrači.

Los Angeles je u kalifornijskom okršaju svladao Anaheim s 4:2, a svoja je prva dva pogotka u dresu Kingsa postigao Jeff Carter koji je prije nekoliko dana došao iz Columbusa. Za Los Angeles su zabijalii Dustin Brown, te Slovenac Anže Kopitar, a Mike Richards je ubilježio tri asistencije. Kingsi su došli na samo bod zaostatka od osmoplasiranog Dallasa u borbi za doigravanje.

Toronto je u kanadskom derbiju pobijedio Montreal s 3:1 i tako učinio sretnom premijeru svoga novog trenera Randyja Carlylea. Mihail Grabovski je bio dvostruki strijelac za Maple Leafse. Pittsburgh je kod Colorada (5:1) došao do svoje pete uzastopne pobjede, što mu je najbolja ovosezonska serija.

12. Anaheim 66 25 3 10 28 66
13. Minnesota 65 22 6 9 28 65