NHL LIGA

Šveđanin Karlsson presudio prvaku Bostonu

29.02.2012 u 09:29

Hokejaši Ottawa Senatorsa došli su do šeste pobjede u sedam posljednjih utakmica svladavši na gostovanju aktualne prvake, Boston Bruinse, 1-0

U 15. minuti prve trećine na asistencije Milana Michaleka i Jasona Spezze gol je postigao najbolji ofenzivni branič u NHL ligi, 21-godišnji Šveđanin Erik Karlsson. Produljio je time sjajni Šveđanin seriju svojih poena na osam posljednjih utakmica. Postigao je tijekom nje sedam golova uz 11 asistencija. I Spezza je najmanje po poen postizao na deset posljednjih utakmica zaredom.

Mladi, 20-godišnji golman Senatorsa Robin Lehner upisao je prvu utakmicu bez primljenog pogotka u tek 11. nastupu u karijeri, a obranio je prvacima 32 udarca. Da su Senatorsi bili bolja momčad na ledu dokazuje 37 obrana Bostonova vratara Tima Thomasa.

Senatorsi su Bruinse uspjeli pobijediti tek u petoj međusobnoj utakmici ove sezone. Na ljestvici su im se uspjeli približiti samo na bod zaostatka.

Čudesni Karlsson kao branič je drugi najbolji asistent cijele lige s 51 dodavanjem za gol. Sa 65 poena na šestom je mjestu najučinkovitijih igrača lige.

Dvanaestu su utakmicu zaredom s najmanje jednim osvojenim bodom završili Phoenix Coyotesi. Ovaj put na domaćem su ledu pobijedili vodeću momčad lige, Vancouver Canuckse, 2-1 nakon raspucavanja kaznenih udaraca.

Nevjerojatan su preokret u svom Verizon Centeru kreirali Washington Capitalsi. Pobijedili su New York Islanderse 3-2 golom Aleksandra Ovečkina nakom minute i po igre u produžetku za treću uzastopnu pobjedu. Gubili su 2-0 još u 57. minuti, kada je Troy Brouwer, tri minute i 29 sekundi prije kraja utakmice, smanjio na 2-1. Nakon što su izvadili vratara Neuvirtha, Capitalsi su s igračem više izjednačili 25.5 sekundi prije kraja. Opet je zabio Brouwer preusmjerivši u mrežu udarac Brooksa Laicha.

Steven Stamkos, najbolji strijelac NHL lige, postigao je svoj 44. gol sezone u domaćoj 2-1 pobjedi svog Tampa Bay Lightninga nad Montreal Canadiensima.

Veliku su večer u utorak imali Slovenci. Anže Kopitar zabioje gol i dodao asistenciju u 4-0 gostujućoj pobjedi njegovih Los Angeles Kingsa kod Minnesote, dok je Jan Muršak zabio svoj prvi ovosezonski NHL pogodak pridonijevši prekidu Detroitova niza od tri poraza. Slavili su Red Wingsi kod Columbus Blue Jacketsa, najlošije momčadi lige, 5-2.

11. Calgary 63 24 4 9 26 65
12. Minnesota 63 22 6 9 26 65