KARLOVIĆ IZJEDNAČIO

'Div sa Šalate' pomeo najboljeg Japanca

10.02.2012 u 12:03

Ivo Karlović pobijedio je 20. igrača svijeta i najboljeg japanskog tenisača Keija Nishikorija u tri seta 6:4, 6:4, 6:3 te tako izjednačio na 1:1 u sklopu prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Japana

Hrvatska Davis Cup reprezentacija gostuje u Japanu u sklopu prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa. Prvi je na teren izašao Ivan Dodig, koji je u pet setova poražen od Goa Soede, zbog čega je ogled Ive Karlovića protiv Keija Nishikorija, najboljeg japanskog tenisača, bio skoro presudan za hrvatske tenisače.

Na svu sreću, 'div sa Šalate' je odigrao briljantan meč u kojem je potpuno dominirao nad 20. igračem svijeta razbivši njegov otpor servisom, ali i odličnom igrom na mreži. Karloviću je trebalo manje od dva sata za pobjedu nad četvrtfinalistom Australian Opena, a treba dodati da je hrvatski tenisač imao 18 as servisa. Karlović je svoju izvrsnu predstavu okrunio s tri laka seta 6:4, 6:4, 6:3 te je tako izjednačio rezultat na 1:1 nakon prvog dana.

U subotu su na rasporedu parovi u kojima bi se trebali susresti Karlović/Zovko protiv Ito/Sugita.