Karlović na zemlji lako protiv 'zemljaša'

• Autor: Borut Šips
  • 14.4.2009 17:54:56
  • 14.4.2009 17:16:10

Ivo Karlović upotpunio je lijepu sliku nakon prvog kola Masters turnira u Monte Carlu. I u drugom međusobnom omjeru visoki Zagrepčanin bio je bolji od Francuza Florenta Serre, tako da u drugom kolu Hrvatska ima trojicu predstavnika

Serra je jedva dočekao početak sezone na zemljanoj podlozi; prošloga tjedna igrao je finale turnira u Casablanci, u koje je ušao bez izgubljenog seta. S obzirom na to da Karlović preferira brze podloge, unatoč boljem renkingu, u ovom ogledu nije bio favorit.

Ipak, kada ga servis besprijekorno služi, a danas je bio takav slučaj, nema igrača na svijetu koji ga može svladati bez muke. Tijekom čitavog meča Karlović protivniku nije pružio nijednu priliku za obrat, dok je protiv servisa bio kontinuirano opasan. Stvorio je 12 prilika za break, iskoristio u svakom setu po jednu i lakoćom slavio konačnim rezultatom 6:4, 6:4. Inače, to je bio jubilaran stoti poraz Francuza u karijeri, dok Karloviću još pet nedostaje do brojke od 150 pobjeda.

Nakon 77 minuta i 11 neobranjivih servisa na otvaranju turnira, Karlovića u nastavku turnira čeka izuzetno težak zadatak. S druge strane mreže stajat će deveti igrač svijeta Nikolaj Davidenko, koji je u prvom kolu bio slobodan. Rus se vraća na terene nakon dvomjesečne pauze, a u dosadašnja tri ogleda protiv Ive vodi sa 2:1. Zanimljivo, od tri dvoboja, Karlović ga je uspio svladati samo na zemlji, prije tri godine u Barceloni. Otad se nisu sastajali.