PORAZ 'BARAKUDA'

Sukno i Pavić premalo za raspoložene Srbe

19.01.2012 u 18:45

Hrvatski vaterpolisti doživjeli su težak poraz od Srbije u trećem kolu europskog prvenstva. Udovičićevi igrači slavili su 15:12 (2:2; 6:4, 3:3, 4:3)

Hrvatska je doživjela prvi poraz na Euru, a nanijela ga joj je Srbija rezultatom 15:12(2:2, 6:4, 3:3, 4:3). Nažalost, na taj se način Hrvatska najvjerojatnije oprostila od direktnog plasmana u polufinale, već će put prema završnici tražiti kroz razigravanje.

Nadali su se Rudić i njegove 'barakude' da će večeras ponoviti igru kao i protiv Crne Gore te na taj način ostati usamljeni na vrhu B skupine. Međutim, momčad Dejana Udovičića, u kojoj je odličnu partiju pružio i njegov prezimenjak Vanja, bila je puno bolja, hrabrija i odlučnija te je zahvaljujući igrom u drugoj četvrtini - slomila Hrvatsku.

U prvoj je bilo 2:2, uz dobru igru Sandra Sukna, a upravo je igrač Pro Recca donio i posljednje vodstvo našima (3:2). Nakon toga na scenu je stupio Udovičić, koji je s tri gola u drugoj dionici odveo Srbiju na 8:6.

Početkom treće četvrtine Pijetlović i Ćuk povećali su prednost Srbije na plus četiri (10:6), a da na golu nismo imali raspoloženog Josipa Pavića, ta je prednost mogla biti i kudikamo veća. Tračak nade pojavio se nakon golova Buljubašića i Sukna, ali je upravo Buljubašić promašio za smanjenje na minus jedan.

Na početku treće četvrtine Sukno nas još jednom vraća među žive (smanjio je na 10:11), ali Rudićeva momčad nije ga dobro pratila, pa Srbi ubrzo odlaze na 10:14, čime je dvoboj praktički riješen.

Najefikasniji je kod izabranika Ratka Rudića bio Sandro Sukno s četiri pogotka, Maro Joković je postigao tri, a Frano Karać dva zgoditka.

Sljedeću utakmicu naši igraju u subotu od 20.30 sati, a suparnik našima je Njemačka.

HRVATSKA - SRBIJA 12:15