ATP SYDNEY

Dodig poražen na startu od Poljaka Kubota

09.01.2012 u 10:32

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je u 1. kolu ATP turnira u australskom Sydneyju od poljskog igrača Lukaša Kubota sa 7:6(4) i 7:5

U 1. kolu 434 tisuće dolara vrijednog turnira iz serije ATP 250, Dodig je neočekivano morao stisnuti ruku boljem, barem noćas, Poljaku Kubotu. Iako je Dodig i u prvom i u drugom setu osvojio poen više od svog protivnika to mu nije pomoglo da izbjegne 7:6(4) i 7:5 poraz.

Prvi set bio je riješen u 13. igri nakon što nijedan tenisač nije uspio realizirati svoje break-prilike. Dodig je propustio dvije, a Kubot tri šanse za oduzimanje servisa protivniku. Poljak je bio za nijansu bolji u tie-breaku, te ga zasluženo uzeo rezultatom 7:4.

Drugi set je bio uistinu čudan pogotovo od strane hrvatskog tenisača koji je u šest odigranih servis gemova izgubio svega osam poena. Međutim, tih osam poena smjestilo se u dva gema i to po četiri u svakom. Kubot je napravio break u oba gema u kojima je uzimao poene, a to je na kraju Dodiga koštalo i poraza. Poljak je drugi set uzeo rezultatom 7:5, te si je 'čekirao' kartu za susret protiv bivšeg pobjednika US Opena, Argentinca Juana Martina del Potra, koji je u Sidneyju ujedno i prvi nositelj. Hrvatski je tenis, pak, već prvog dana novog tjedna ostao bez predstavnika na ATP turnirima uoči skorašnjeg početka Australian Opena.