NHL

'Predator' iz Bjelorusije srušio Calgary

02.01.2012 u 09:37

U jedinoj utakmici američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu NHL igranoj na Novu godinu Nashville Predatorsi svladali su u svojoj dvorani Calgary Flamese sa 5:3

Najzaslužniji za pobjedu Predatorsa bio je njihov napadač Sergej Kosticin koji je postigao tri pogotka, prvoga za vodstvo 2:1, drugog za 4:1, a trećeg za konačnih 5:3 u posljednjoj minuti dvoboja kada je Calgary bez vratara pokušao stići do izjednačenja.

Inače, poveo je Calgary preko Jaromea Iginle (3:47), no potom su uslijedila četiri uzastopna gola Nashvillea koje su postigli Kevin Klein (12:39), Sergej Kosticin (15:06, 25:59) i Matt Halischuk (22:27).

U posljednjih 20 minuta gosti su uspjeli smanjiti na 4:3 preko Renea Bourquea (41:17) i Brendana Morrisona (57:57), ali nisu se uspjeli spasiti poraza. Svih briga domaće je svojim trećim golom riješio Kosticin (59:30).

Ovom pobjedom Nashville se sa 46 bodova učvrstio na sedmom mjestu u Zapadnoj konferenciji, dok je Calgary ostao na 41 bodu, odnosno dva manje od Dallasa koji trenutačno drži posljednje, osmo mjesto koje vodi u doigravanje.

3. Detroit 38 22 2 1 13 49
4. Minnesota 40 16 5 6 13 48