BOLJE OD ANGOLE

Hrvatske rukometašice sedme na svijetu

18.12.2011 u 17:31

Na Svjetskom prvenstvu u Brazilu hrvatske rukometašice osvojile su sedmo mjesto nakon što su bile bolje od Angole 32:29

U utakmicu su bolje ušle Angolke, ali sredinom prvog poluvremena Hrvatska je preuzela vodstvo (10:9) koje više nije ispuštala. Na odmor se otišlo s prednošću 14:12.

U nastavku susreta, Afrikanke su se u jednom trenutku približile na 16:17, ali su Canjugine izabranice novom serijom od 5-1 vratile utakmicu u mirne vode te na kraju slavile 32:29.

Kod pobjednica je briljirala Zebić sa 11 pogodaka, a Franić i Gaće su dodale po pet, dok su u redovima Angole najefikasnije bile Kiala i Carlos s po sedam golova.

Hrvatska je još ranije osigurala nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Londonu, a ovo je drugi najbolji rezultat naših rukometašica od 1997, kada su bile šeste.