HVATA RITAM

Slavlje Bodeja Millera, Kostelić među 20

02.12.2011 u 21:25

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 19. mjesto na spustu za Svjetski kup u američkom Beaver Creeku

Kostelić je do prvih bodova na sjevernoameričkoj turneji došao s zaostatkom od 1.81 sekundi za pobjednikom Amerikancem Bodeom Millerom. Drugo mjesto osvojio je Švicarac Beat Feuz sa samo četiri stotinke zaostatka, a treće Austrijanac Klaus Kröll (+0,14). Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrčić Dim zaostao je za Millerom 3.98 sekundi i na kraju je bio 54.

Kostelić je, nakon što je ostao bez bodova na utrkama u Lake Louiseu, osvojio 12 bodova u Beaver Creeku i napredovao na 16. mjesto ukupnog poretka s ukupno 57 bodova. Vodi Švicarac Didier Cuche s 209 bodova ispred Millera (187) i Norvežanina Aksela Lund Svindala (185).

U Beaver Creeku se u subotu vozi superveleslalom, a u nedjelju veleslalom.