'Medvjedi' dobili Linz nakon ludog preokreta i penala

• Autor: N. Miladin
  • 27.11.2011 21:56:24
  • 27.11.2011 20:38:58

Veliku utakmicu odigrali su u nedjelju hokejaši Medveščaka. Prvoplasirana momčad Ebela gostovala je u Ledenoj dvorani, vodila 3:0 u prvoj trećini, no 'medvjedi' su čudesno okrenuli rezultat u svoju korist te na kraju pobijedili nakon izvođenja kaznenih udaraca sa 5:4

Karte za nedjeljnu utakmicu Medveščaka i Linza danima uoči utakmice bile su rasprodane, nismo sigurno po koliko su ih prodavali tapkaroši, no sumnjamo da nisu barem poduplali originalnu cijenu od 40 kuna. Nije to ni čudno, igrale su dvije možda i najbolje momčadi Ebela u ovom trenutku, fenomenalno borbene ekipe koje se bore za svaki pak, pa i onaj koji je odavno izgubljen.

Velika očekivanja prepunih tribina na kraju su se definitivno obistinila. Bila je to jedna od onih utakmica zbog koje ljudi vole sport, hokej posebno. Linz je nakon početnih naleta domaćina poveo sa 3:0, a u sva ta tri pogotka bivši 'medvjed' Mike Oullette ugradio je asistenciju. Pet minutno ludilo kad su gosti znali isprovocirati sreću i iskoristiti sve ponuđene prilike na trenutak je utišalo Ledenu dvoranu, no kad je krenuo domaći uragan na ledu, pjesma se nije stišavala do kraja susreta.

Baš kako je Linz trpao Robertu Kristnu, tako je i Medveščak nevjerojatno izjednačio. Krenulo je odmah na startu; Pascal Morency zabio je iz kontre, pa je minutu kasnije Joel Prpic zabio za 2:3, a onda je i Ryan Kinsewich pospremio jedan pak u mrežu Alexa Westlunda. Možete samo zamisliti kakvo je to ludilo u dorani bilo. Teško je uopće reći tko se više veselio, klupa Medveščaka ili tribine.

Da bi preokret bio potpun, pobrinuo se Dario Kostović u 46. minuti zabivši iz jedne gužve za 4:3. Nažalost, nepunu minutu kasnije gosti su izjednačili, ponovno iz akcije koja je bila više plod sreće nego lukavosti i nadigrane obrane.

Na kraju, utakmica je otišla u petominutni produžetak u kojem su 'medvjedi' dominirali, no pak nikako nije ulazio u mrežu. Srećom ni gosti se nisu baš iskazali, pa su o pobjedniku odlučivali kazneni udarci.

Miljenik sreće ovog je puta bio Medveščak; za domaćine su pogađali Kinasewich i Banham, a Naglich nije uspio zatresti mrežu, dok je za Linz pogodio Keller, a Ouellette i Hisey nisu uspjeli nadmudriti Kristana.