Nastavljena rasprodaja bodova u Ledenoj dvorani

• Autor: N. Miladin
  • 23.10.2011 20:46:59
  • 23.10.2011 20:04:00

Nakon izvrsne pobjede u Grazu, zagrebački 'medvjedi' na svom ledu nisu uspjeli nadvisiti Jesenice. Gosti su slavili s minimalnih 1:0 i zasluženo u Sloveniju odnijeli bodove

U 14. kolu Ebel lige u Ledenoj dvorani Doma sportova gostovale su slovenske Jesenice. Slovenska momčad je do dolaska u Zagreb zaredala dvije uzastopne pobjede i s dosta optimizma je iščekivala utakmicu u hrvatskoj metropoli, dok je Medveščak u petak konačno prekinuo crni niz uvjerljivom pobjedom u Grazu (6:1). Mogla se, dakle, očekivati dobra utakmica, puna ritma i golova, no nije bilo baš tako.

Jeseničani su odigrali napadački slabo, a kako se nisu iskazali ni strijelci Medveščaka, tako je puna Ledena dvorana ostala zakinuta za očekivanu golijadu. Jesenice su, primjerice, u prvoj trećini samo tri puta pucale prema Robertu Kristanu, a u drugih 20 minuta 'čak' pet puta. Za to vrijeme 'medvjedi' su prema svom dojučerašnjem pričuvnom golmanu Gašperu Krošelju pucali čak 24 puta, no bez konačnog učinka. Nažalost, deveti udarac prema Kristanu bio je prvi i odlučujući pogodak na utakmici.

Antti Pusa je u 47. minuti, na iznenađenje svih u dvorani, odapeo s plave linije u jednoj polukontri slovenske momčadi, a očito nespremni Kristan samo je ispratio kako pak ulazi u njegovu mrežu. To je zapravo bilo sve od gostiju, no oni su svoju priliku iskoristili i stoga pobjedi nema zamjerki.

S druge strane, 'medvjedi' su odigrali mlaku utakmicu, promašivali su iz svih pozicija i dojam je da pobjedu nisu ni zaslužili. Po običaju, domaćini su najžešće stisnuli u posljednjih 10-ak minuta, no put do mreže Jeseničana nisu pronašli. Krošelj je obranio baš sve što se moglo i trebalo obraniti - ukupno 38 udaraca!

Iduće kolo, koje je na rasporedu u utorak, 'medvjedi' će pauzirati.