Ivica peti, slavio Ligety

• Autor: D.K.
  • 23.10.2011 13:41:09
  • 23.10.2011 9:30:00

Današnjim veleslalomom započinje Svjetski skijaški kup za muškarce. Po prvi puta Ivica Kostelić ulazi u sezonu kao najbolji skijaš svijeta, a nakon prve vožnje najbolji skijaš svijeta zauzima 18. mjesto

Ligety je pobjednik, Ivica je osvojio peto mjesto!
Janka je potisnuo Ivicu na četvrto mjesto
Ivica je trenutno na trećem mjestu, što je nakon prve vožnje izvrsna vijest.
Tek ga je skinuo Francuz Pinturault
I dalje Ivica vodi. Najlošiji može biti šesti
Nevjerojatno, nitko zasad ne može odvoziti bolje od Ivice. Zasad ima sigurno deveto mjesto
Ivica je i dalje prvi, što znači da će na kraju biti najmanje 12.
Koliko je Ivica dobro vozio govori i podatak da trojica skijaša koji su vozili nakon njega nisu ga uspjela maknuti s prvog mjesta
Ivica je odlično odvozio drugu utrku i sada je on vodeći. Još je 17 skijaša, a uz malo sreće Kostelić bi mogao popraviti svoj plasman iz prve vožnje.
Nijemac Fritz Dopfer je sada zasjeo na prvo mjesto.
Osam skijaša je dosad prošlo kroz cilj. Trenutno je vodeći Šveđanin Andre Myhrer
U 12.45 na rasporedu je druga vožnja veleslaloma u Söldenu. Ivica Kostelić je uz jednu grešku završio na 18. mjestu te u drugoj vožnji ima priliku popraviti svoj plasman.

Nakon što su u subotu žene otvorile sezonu veleslalomom u Söldenu u nedjelju će to isto učiniti i muškarci te će tako i za njih službeno započeti 'bijeli cirkus'. Ivica Kostelić se nalazi u situaciji kada ga svi žele 'skinuti' jer će braniti naslov prvaka. Kostelić je u najavi sezone kazao kako u sezonu ulazi spreman i psihički potpuno opušten.

Prvu utrku veleslaloma Ivica je startao s brojem 15. no na sredini staze je napravio jednu grešku koja ga je dosta usporila te je kroz cilj prošao sa zaostatom od sekundu i 70 stotinki za vodećim Ligetyjem. Amerikanac, koji je prošle sezone osvoji kristalni globus upravo u veleslalomu bio je i najbrži u prvoj vožnji ispred Švicarca Carla Janke, te trećeplasiranog Austrijanca Schörghofer.

Osim Ivice Hrvatska je imala još jednog predstavnika u nedjeljnom veleslalomu. Nažalost, Dalibor Šamšal koji je startao s brojem 75 nije završio prvu vožnju