RUKOMETNI SPEKTAKL

Zagreb u dramatičnoj završnici poražen od Barce

22.10.2011 u 21:59

Rukometaši Zagreba poraženi su od aktualnog prvaka Europe 31:30 u prepunoj zagrebačkoj Areni. Iako su zagrebaši imali posljednji napad i priliku za izjednačenje, spetljali su se i prilika da se osvoji bod otišla je u nepovrat

U potpuno ispunjenoj Areni, koja je ovacijama i na emotivan način odala počast preminulom Iztoku Pucu, rukometaši Zagreba CO u dramatičnoj su završnici doživjeli poraz od Barcelone 31:30. Prava mala drama odigrala se u posljednjoj minuti susreta. Aktualni europski prvaci su imali napad, no Zagreb je odličnom obranom natjerao goste na grešku. Zagreb je imao 15 sekundi do kraja utakmice i napad te priliku da izjednači, no nažalost igrači hrvatskog prvaka su se spetljali i propala je prilika da se dođe do velikog boda.

U prvom poluvremenu igrala se tvrda utakmica te se nijedna momčad nije rezultatski uspjela ozbiljnije odlijepiti. Nažalost, u drugom dijelu Barcelona je u tri minute (od 50. do 53.) napravila tri gola razlike, razbranio se i Šarić na golu aktualnih europskih prvaka, a ispostavilo se da je to bio ključni trenutak utakmice. Do kraja su rukometaši Zagreba prijetili, imali čak i taj posljednji napad i priliku za izjednačenje, no ovog puta nije išlo.

Najefikasniji u redovima Zagreba bili su Horvat s deset golova, Špiler s pet te Marić s četiri, dok su kod Barcelone najefikasniji bili Rutenka sa sedam golova te Garcia sa šest.

'Nesreća zadnjeg napada, ali eto. Lijepo je to kako smo reagirali. Žao mi je jer mislim da smo zaslužili bod. Nismo imali dobre vratare protiv Barcelone, no nažalost, imamo te koje imamo', kazao je nakon utakmice trener Zagreba Ivica Obrvan

'Mogli smo i mi pobijediti, mislim da je najbolje da smo odigrali neriješeno. Bili su neki šutovi koji su im ulazili, a ne bi im smjelo ulaziti', mišljenja je Horvat

Slično njemu razmišlja i Špiler

'Do neke mjere možemo, na kraju nam je nedostajalo sreće, a i oni su pogodili neke šutove koje pogađaš jednom u životu. Na kraju možemo biti ponosni na ono što smo odigrali protiv njih. Možda smo mogli nešto i napraviti, ali eto. U svakom slučaju, možemo biti ponosni', kazao je David Špiler.

Zagreb je pohvalio i jedan od najvećih krivaca za poraz, golman Barcelone Danijel Šarić

'Gledatelji su mogli uživati u utakmici. Zagreb nam nije dao da se odvojimo i igrala se čvrsta obrana. Mi smo u prvom poluvremenu kontrolirali rezultat, a u drugom smo se dogovorili da moramo igrati maksimalno da se tako i nastavi. Imali smo dva-tri gola razlike i na kraju smo imali malo i sreće.'