Graz platio za sve nevolje Medveščaka

• Autor: N. Miladin
  • 22.10.2011 1:16:19
  • 21.10.2011 21:41:00

Zagrebački 'medvjedi' konačno su prekinuli crni niz od šest uzastopnih poraza. S gostovanja u Grazu vraćaju se sa šest golova u mreži suparnika i nova dva boda na kontu

Medveščak je konačno pobijedio. Nakon šest utakmica bez pobjede, u koju je uključena i ona nesretna pobjeda protiv KAC-a, nakon koje su već osvojeni bodovi oduzeti Zagrepčanima zbog neadekvatne registracije pričuvnog golmana Mate Krešimira Tomljenovića, 'medvjedi' su protiv Graza u gostima apsolutno zasluženo osvojili oba boda i stigli na okruglih 10 na prvenstvenoj ljestvici.

Zagrepčani su u Grazu odigrali izvrsnu utakmicu, ne samo zato što su u posljednjoj trećini do vrha napunili mrežu dvojice domaćih vratara. Očito je igračima dodatnu sigurnost pružio povratak Roberta Kristana na gol, pa su već u prve dvije trećine jurišali prema golu Fabiana Weinhandla. Igrom slučaja i dekoncentracije Franka Banhama i Vjačeslava Truhna na isteku 40. minute na semaforu je pisalo 1:1.

'Medvjedi' su poveli u 25. minuti nakon pogotka Truhna s igračem više, a sedam minuta kasnije domaćini su izjednačili preko Rodneyja Colemana Jarretta. A onda je stigla posljednja trećina i golgeterska rapsodija igrača Martyja Raymonda.

Prvo je 43. minuti Dario Kostović zabio za novo vodstvo 'medvjeda', samo 20 sekundi kasnije mrežu domaćina pogodio je i Pascal Morency i nakon tog šoka Grazeri se nisu oporavili. Nakon što je Ryan Kinasewich u 47. minuti zabio za 4:1 domaći trener pokušao je promjenom golmana, no novi vratar, Artiom Konovalov, primio je gol nakon samo dvije minute i šest sekundi. Strijelac je bio Adam Naglich.

Konačnih 6:1 djelo je Toma Zanoškog koji je zabio s igračem manje minutu i 13 sekundi prije kraja utakmice.

Inače, ni ova utakmica 'medvjeda' nije bila lišena šakačkih obračuna, a u glavnim ulogama već tradicionalno su se našli Morency i Zanoški te Saša Pokoulok. Srećom, ovog puta nije bilo rezultatskih posljedica. Dva važna boda su osvojena, a sad slijedi nedjeljna utakmica protiv Jesenica u Domu sportova. Momčad osnažena optimizmom nakon tako visoke pobjede u Grazu nesumnjivo će letjeti ledom pred prepunim tribinama Ledene dvorane.