NAJVEĆI ŠOK NAKON DODIGA

Florian Mayer otpuhao Rafu Nadala

13.10.2011 u 16:55

Drugi tenisač svijeta Španjolac Rafael Nadal zaključio je nastup na ATP turniru u Šangaju porazom u osmini finala od Nijemca Floriana Mayera 6:7 (5), 3:6

Nadal je u prvom setu spasio dvije set lopte pri rezultatu 4:5, ali i propustio vodstvo 4:2 u trinaestoj igri. U drugom setu je Mayer načinio 'break' u sedmoj igri i potom mirno sačuvao prednost. Bila je to tek osma Mayerova pobjeda u dosadašnjih 35 susreta protiv igrača iz TOP 10.

Nadal je u osmini finala ovog turnira izgubio i prošle godine i to od Austrijanca Jurgena Melzera. Bio je to njegov tek drugi od 16 turnira ove godine na kojem nije stigao barem do četvrtfinala. U kolovozu ga je u Montrealu zaustavio i hrvatski tenisač Ivan Dodig.

Mayer koji se nalazi na 23. mjestu ATP ljestvice, u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika susreta između Čeha Tomasa Berdycha i Španjolca Feliciana Lopeza.