VELIKA IGRA U ZAGREBU

'Medvjedi' i Tomljenović zaustavili 'strašni' KAC

09.10.2011 u 20:15

Zagrebački Medveščak je u izvrsnoj utakmici u Domu sportova savršeno zasluženo nadvisio favorizirani KAC sa 5:4 i dokazao da se i uz pomalo nesklone suce može nositi s najboljim austrijskim ekipama

Hokejaši Medveščaka upisali su vrlo vrijednu pobjedu od 5:4 u svojoj Ledenoj dvorani. Vodeća momčad lige, KAC iz Klagenfurta, stigao je u Zagreb bez poraza, samo s jednim izgubljenim bodom u dosadašnjem tijeku natjecanja, no iz Hrvatske se u Austriju vratio bez bodova, čak i unatoč očitom sudačkom 'pogurancu' u prvoj trećini.

'Medvjedi' su krenuli izvrsno, postigli pogodak preko Kennetha MacAulaya već u 46. sekundi utakmice, a onda su krenula isključenja Toma Zanoškog, Saše Rajsara i Darija Kostovića, te dva gola gostiju s igračem više. Prva dvojica 'medvjeda' zaradila su isključenja zbog manjeg odguravanja suparnika, a Kostović zbog blokiranja Austrijanca u kontri dva na jednoga koju je zapucao Zanoški. Dojam je da su sva tri isključenja dosuđena, najblaže rečeno, prestrogo, ako već ne i bespotrebno.

U nastavak susreta KAC je ušao novim pogotkom i u tim trenucima činilo se da Medveščaku nema spasa. Ipak, kad je u 23. minuti, samo minutu nakon primljenog trećeg gola, Gal Koren iskoristio savršenu asistenciju Vjačeslava Truhna i smanjio na 2:3, pojavila se nada u preokret. Izjednačenje smo vidjeli minutu i 53 sekunde prije kraja druge trećine kad je s dva igrača više pogodio Andy Sertich.

Posljednja trećina bila je posebno dramatična. Novi golman Medveščaka, mladi Mate Krešimir Tomljenović, doveden na utakmicu izravno iz Bratislave, branio je čuda u dva navrata s igračem manje, no kapitulirao je nakon jednog daljinskog, relativno obranjivog šuta u petoj minuti. Srećom, izjednačenje, pa i preokret, stigli su vrlo brzo. Ryan Kinasewich je prvo u 48. minuti iskoristio situaciju jedan na jedan s igračem više, a onda je Pascal Morency dvije minute kasnije iskoristio jedan čudni odbijanac i na semaforu je pisalo pisao 5:4 za Medveščak.

Medveščak je još jednom odigrao jako dobru utakmicu, pucao iz svih mogućih pozicija i sreća ih je konačno pomazila. Bilo je baš lijepo vidjeti neobuzdano slavlje navijača i hokejaša nakon završetka utakmice. Slavlje koje je bilo ne samo zasluženo, nego i izboreno uz veliku požrtvovnost, puno klizanja, pa i grubosti kad je to zatrebalo. Mladi golman reprezentacije iskazao se kao pun pogodak i njegova posudba iz Zvolena, barem dok se Kristan i Ouzas ne oporave od ozljeda, izvrstan je potez uprave kluba.

Iduću utakmicu 'medvjedi' igraju u petak u Češkoj protiv Orlova iz Znojma, a naredna domaća utakmica na rasporedu je tri dana kasnije, u Ledenu dvoranu stići će Linz.