SP NA MIRNIM VODAMA

Kajakaš Lipovac i kanuist Ljubek drugi u C finalima

20.08.2011 u 18:29

Nikica Ljubek bio je drugi u olimpijskoj disciplini na 1.000 metara, a Marko Lipovac osvojio je drugo mjesto na 500 metara

Na Svjetskom kajkaškom prvenstvu na mirnim vodama u mađarskom Szegedu i kajakaš Marko Lipovac i kanuist Nikica Ljubek osvojili su druga mjesta u C finalima. Marko Lipovac bio je drugi u kajaku jednosjedu na 500 metara. Dan ranije, u svom prvom C finalu, ali na 1.000 metara, što je olimpijska disciplina, Lipovac je bio osmi. Zadovoljstvo na licima hrvatskih stručnjaka izmamio je i kanuist Nikica Ljubek. On je u kanuu jednokleku u olimpijskoj disciplini na 1.000 metara bio drugi.

'Izvrstan je to rezultat', potkrijepio je trener Vinko Mijočević.

U nedjelju Nikica Ljubek natjecat će se u kanuu jednokleku u A finalu na pet kilometara.

Rezultati - K-1 (kajak jednosjed) - 500 metara - C finale: 1. Zakrajšek (Slovenija), 2. Lipovac (Hrvatska), 3., Juuriks (Estonija), 4. Molnar (Srbija), 5. Sebastian (Urugvaj), 6. Diamantidis (Cipar), 7. Sprout (SAD), 8. Utanga (Kukovi Otoci), 9. Jabbour (Maroko);

C-1 (kanu jednoklek) - 1000 m - C finale: 1. Morales (Meksiko), 2. Ljubek (Hrvatska), 3. Quitral (Čile), 4. Foumani (Iran), 5. Ružičić (Srbija), 6. Tintas (Letonija), 7. Finlayson (SAD), 8. Tran (Vijetnam), 9. Diaz (Kolumbija).