PALA MAĐARSKA

Hrvatski vaterpolisti osvojili svjetsku broncu

30.07.2011 u 11:26

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju. U utakmici za treće mjesto Rudićevi izabranici svladali su Mađarsku 12:11 (5:2, 3:2, 3:5, 1:2)

Hrvatska ekspedicija vratit će se iz kineskog grada s odličjem, za što su se pobrinule 'barakude' koje su na vaterpolskom turniru stigle do brončane medalje. Hrvatski vaterpolisti su u utakmici za treće mjesto svladali Mađare te su tako završili natjecanje na istoj poziciji kao i prije dvije godine u Rimu.

Rudićeva družina odlično je krenula u utakmicu - nakon prve četvrtine rezultat je bio 5:2, a do odmora prednost u korist Hrvatske još se povećala (8:4).

Sredinom treće četvrtine 'barakude' su imale nekoliko puta i pet golova prednosti (9:4, 10:5, 11:6) i sve je izgledalo gotovo, ali tada su se Mađari probudili. S tri gola u nizu došli su do podnošljivog zaostatka prije zadnjih osam minuta (11:9).

U posljednjoj dionici dugo nije bilo pogotka sve dok nije zabio Buljubašić (12:9), no Mađari su još dva puta gurnuli loptu iza Pavićevih leđa te smo zadnju minutu gledali dramu. Srećom, mreže se više nisu tresle i počelo je hrvatsko slavlje.

Za Hrvatsku je Bošković zabio četiri gola, Buljubašić tri, a po jednom su precizni bili Sukno, Dobud, Joković, Burić i Bušlje.

Spomenimo da je to tek deveta pobjeda Hrvatske u okršajima s Mađarskom u 43 utakmice i tek drugi trijumf protiv susjeda na svjetskim prvenstvima. Prvi put smo ih svladali 2007. u finalu SP-a u Melbourneu.

Hrvatska - Mađarska 12:11

Hrvatska: Pavić, Burić 1, Bošković 4(1), Dobud 1, Joković 1, Muslim, Karač, Bušlje 1, Sukno 1 (1), Barač, Paškvalin, Obradović, Buljubašić 3.
Mađarska: Nagy, Gor, Madaras 1, De. Varga 2, Sivos, Hosnyanszky 1, Kiss 1, Zs. Varga, Da. Varga 1, Biros 3(1), Steinmetz 1, Harai 1, Szecsi.
Peterci: Hrvatska 2 (2), Mađarska 1 (0).
Igrač više: Hrvatska 9/6, Mađarska 12/4.