ŠTAFETA SAD-U

Ryan Lochte doplivao do novog zlata

29.07.2011 u 14:11

Amerikanac Ryan Lochte osvojio je svoju treću zlatnu medalju ove godine pobijedivši u utrci na 200 m leđno s vremenom 1:52.96 u petak na finalu SP u Šangaju

Lochte je već uzeo zlato na 200 m nage slobodno i na 200 mješovito. U petak je u finalu bio brži od Japanca Ryosuke Irie (1:54.11), brončanog na 100 m. Amerikanac Tyler Clary je bio treći s vremenom 1:54.69.

Bjeloruska plivačica Aliaksandra Herasimenia i Dankinja Jeanette Ottesen podijelile su zlato u utrci na 100 m slobodno nakon što su obje na cilj u stigle nakon 53.45 sekundi. Treće mjesto je pripalo Nizozemki Ranomi Kromowidjojo (53.66).

To je drugi put da je dvoje plivača podijelilo zlato. U utrci na 100 m leđno suprvaci su bili Francuzi Jeremy Stravius i Camille Lacourt.

Amerikanka Rebecca Soni, olimpijska prvakinja, okitila se prvim naslovom svjetske prvakinje u petak u finalu na 200 m prsno, pobijedivši s vremenom 2:21.47.

Ruskinja Julija Efimova osvojila je svoju prvu medalju s nekog velokog natjecanja osvojivši danas srebro (2:22.22), dok je bronca pripala Kanađanki Marthi McCabe (2:24.81).

U utrci na 200 prsno za plivače naslov svjetskog prvaka je obranio Mađar Daniel Gyurta s vremenom 2:08.41, Japanac Kosuke Kitajima, dvostruki olimpijski prvak je doplivao do srebra (2:08.63), a Nijemac Christian Vom Lehn (2:09.06) do bronce.

Američka štafeta u sastavu Michael Phelps, Peter Vanderkaay, Richard Berens i Ryan Lochte osvojila je zlatnu medalju u utrci na 4x200m slobodno (7:02.67), dok je srebro pripalo Francuzima (Yannick Agnel, Gregory Mallet, Jeremy Stravius, Fabien Gilot) - 7:04.81, a bronca Kinezima (Shun Wang, Lin Zhang, Yungi Li, Yang Sun) - (7:05.67).